Projekt współfinansowany ze środków PO Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


Wykład - 28 lutego 2018 PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy na prezentację „Gdańsk w nowym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego”. Naszą prelegentką będzie arch. Maria Magdalena Koprowska, kierownik Zespołu Urbanistycznego Port w Biurze Rozwoju Gdańska, która przedstawi założenia rozwojowe miasta na najbliższe 30 lat. Będzie to ciekawa odmiana – po serii wykładów dotyczących przeszłości naszego miasta zastanowimy się chwilę nad możliwymi i pożądanymi kierunkami jego rozwoju: poszukamy odpowiedzi na pytania, gdzie będziemy chcieli mieszkać i pracować, jak mogą i powinny się zmieniać nasze przyzwyczajenia transportowe, gdzie będziemy wypoczywać a najważniejsze, czy nasze miasto znajdzie swoje miejsce w globalnej konkurencji ośrodków miejskich i czy będzie dalej atrakcyjne dla obecnych i nowych mieszkańców.

 

Prelegentka jest architektką i urbanistką, od 2000 roku pracuje w Biurze Rozwoju Gdańska kierując kolejno Zespołem Urbanistycznym Śródmieście, następnie Zespołem Wrzeszcz a obecnie Zespołem Port. W nowym Studium uwarunkowań i kierunków rozwoju przestrzennego miasta Gdańska, dokumencie strategicznym dla rozwoju przestrzennego miasta, zajmowała się między innymi zagadnieniami związanymi z tożsamością i krajobrazem Gdańska oraz założeniami i kierunkami rozwoju funkcji przemysłowo-portowych. Od 2009 roku, w kolejnych latach, uczestniczyła w przygotowywaniu pytań na Olimpiadę wiedzy o Gdańsku z problematyki dotyczącej współczesności naszego miasta. W latach 2001/2002 przebywała na stypendium rządu USA w Rutgers University, New Jersey, gdzie analizowała procesy rewitalizacyjne w nadwodnych obszarach amerykańskich miast a także, praktykując między innymi w Metropolitan Waterfront Alliance w Nowym Jorku, uczestniczyła w wypracowywaniu przez lokalne społeczności kompromisów przestrzenno-rozwojowych. Doświadczenia tam nabyte wykorzystuje również obecnie w swojej pracy zawodowej.

Chętnych do skorzystania z możliwości poznania planów rozwojowych Gdańska zapraszamy serdecznie do Domu Uphagena w dniu 28 lutego 2018 r. o godz. 17-tej. WSTĘP WOLNY

 
Studia i materiały z dziejów domu gdańskiego PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do nabycia pierwszego i drugiego tomu publikacji „Studia z Dziejów Domu Gdańskiego” pod red. Edmunda Kizika. W tym celu prosimy o kontakt z sekretarzem Towarzystwa dr Ewą Barylewską-Szymańską drogą telefoniczną (tel.(58)326-07-19) lub mailowo pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Koszt każdego z tomów – 30 zł + przesyłka listem zwykłym 5 zł lub priorytetem 7 zł za każdy z tomów. Publikację wysyłamy po wpłacie pieniędzy na konto Towarzystwa:

Bank Polska Kasa Opieki S.A., Oddział w Gdańsku, ul. Ogarna 116
44 1240 5400 1111 0010 1994 3957

 

Więcej…
 


joomla templateinternet security reviews
University template joomla by internet security review