Projekt współfinansowany ze środków PO Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


Wykład - 25 października 2017 PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy na ósmy już w tym roku wykład z cyklu „Kultura dawnego Gdańska”

zat. Gedaniafilm – krótka i burzliwa historia wytwórni filmowej w Wolnym Mieście Gdańsku.

Naszą prelegentką będzie Pani Justyna Gibbs. Tematem jej wykładu będzie mała wytwórnia filmowa o nazwie Gedaniafilm, która przez niecałe 2 lata działała na terenie Wolnego Miasta Gdańska i zrealizowała tu obraz Apasza blaski i nędze, który jednak nigdy nie wszedł na ekrany kin, gdyż nie został dopuszczony do dystrybucji przez biuro cenzury. Dziś o wytwórni wiemy bardzo niewiele, a to co wiemy zawdzięczamy nielicznym notatkom prasowym. Do naszych czasów przetrwało jedynie trochę fotosów z filmu….

Nasza prelegentka, Pani Justyna Gibbs, jest absolwentką Konserwatorstwa na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie jest doktorantką na Politechnice Gdańskiej.  Zajmuje się historią architektury i rozwojem przestrzennym Sopotu oraz dziejami miasta. Jest ona autorką wystaw i publikacji poświęconych Sopotowi. Do roku 2015 pracowała w Muzeum Sopotu.

Przypuszczalnie mało kto z Państwa słyszał o wytwórni filmowej w Gdańsku międzywojennym. Jeśli więc chcą się Państwo czegoś więcej na ten temat dowiedzieć

 

Zapraszamy do Domu Uphagena w środę 25 października o godz. 17-tej

WSTĘP WOLNY

 
Studia i materiały z dziejów domu gdańskiego PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do nabycia pierwszego i drugiego tomu publikacji „Studia z Dziejów Domu Gdańskiego” pod red. Edmunda Kizika. W tym celu prosimy o kontakt z sekretarzem Towarzystwa dr Ewą Barylewską-Szymańską drogą telefoniczną (tel.(58)326-07-19) lub mailowo pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Koszt każdego z tomów – 30 zł + przesyłka listem zwykłym 5 zł lub priorytetem 7 zł za każdy z tomów. Publikację wysyłamy po wpłacie pieniędzy na konto Towarzystwa:

Bank Polska Kasa Opieki S.A., Oddział w Gdańsku, ul. Ogarna 116
44 1240 5400 1111 0010 1994 3957

 

Więcej…
 


joomla templateinternet security reviews
University template joomla by internet security review