Projekt współfinansowany ze środków PO Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


Wykład - 24 października 2018 PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy na prelekcję dr Eweliny Damps pt. Niemiecka scena teatralna w Gdańsku pierwszej połowy XIX wieku. Wystąpienie będzie dotyczyć pierwszej stacjonarnej sceny niemieckojęzycznej na Targu Węglowym w Gdańsku od początków jej istnienia, tj. od roku 1801 do roku 1841, gdy dyrekcję przejął Johann Friedrich Genée. W trakcie wykładu znajdzie się miejsce na takie zagadnienia jak: nowy budynek teatralny, trupa Johanny Karoliny Schuch, polityka w okresie pierwszego Wolnego Miasta Gdańska a teatr, trupa Bogusławskiego z występami nad Motławą w 1811 r. oraz repertuar a oczekiwania publiczności gdańskiej.

Dr Ewelina Damps jest animatorką kultury, kierownikiem domu kultury Projektornia GAK, absolwentką teatrologii i germanistyki UG, studia doktoranckie z zakresu literaturoznawstwa ukończyła w 2011 r., ich efektem była monografia wydana w 2015 r. Historia Teatru Miejskiego w Gdańsku 1801-1841, która została wyróżniona w konkursie pierwszym miejscem w kategorii publikacji rozpraw doktorskich wydanych w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego w roku 2015. Zainteresowania naukowe Prelegentki koncentrują się na historii teatru oraz historii literatury, głównie powojennej literatury niemieckiej.

Zainteresowanych początkami gdańskiego stacjonarnego teatru zapraszamy serdecznie do Domu Uphagena w dniu 24 października 2018 r. o godz. 17-tej. WSTĘP WOLNY!!! Czekamy na Państwa!

 
Studia i materiały z dziejów domu gdańskiego PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do nabycia drugiego tomu publikacji „Studia z Dziejów Domu Gdańskiego” pod red. Edmunda Kizika. W tym celu prosimy o kontakt z sekretarzem Towarzystwa dr Ewą Barylewską-Szymańską drogą telefoniczną (tel.(58)326-07-19) lub mailowo pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Koszt tomu – 30 zł + przesyłka listem zwykłym 5 zł lub priorytetem 7 zł za każdy z egzemplarzy. Publikację wysyłamy po wpłacie pieniędzy na konto Towarzystwa:

Bank Polska Kasa Opieki S.A., Oddział w Gdańsku, ul. Ogarna 116
44 1240 5400 1111 0010 1994 3957

 

Więcej…
 


joomla templateinternet security reviews
University template joomla by internet security review